Baskil Sayfasi
Hizmetlerde Örnek Gösterilen İl Malatya
18-10-2022 09:00 600

Hizmetlerde Örnek Gösterilen İl Malatya

Özal Döneminden beri Geçmiş dönemlerde Malatya içeride hep eleştirilirdi.. Şimdi ise Gürkan Başkanın gelmesiyle Malatya da Birlik beraberlik sağlanırken, hizmette altın yılını yaşamaya başladı

Özal Döneminden beri Geçmiş dönemlerde Malatya içerde hep eleştirilirdi. Malatya’da Bu sorun şu sorun. Şimdi ise 2 yıldır Sayın Gürkan Başkanın gelmesiyle  Malatya'da Birlik beraberlik sağlanırken, hizmette altın yılını yaşamaya başladı. Sorunlar artık konuşulmuyor acaba bilmediğimiz hangi devasa projeler Malatya’ya kazandırılacak diye bekleyen kesimler var.

     Hemen hemen her ay bir bakanı ağırlıyor Malatya. İl dışından gelen gerek bakan gerekse milletvekilleri şehir ziyaretinde mutlaka belediye ziyaretlerinde bulunurlar.

        Son dört ay içerisinde Dış İşleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre şehir ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum, son Başbakan Sayın Binali Yıldırım ve bir kaç gün önce devletin 2 numaralı ismi Cumhurbaşkanı yardımcısı Sayın Fuat Oktay şehrimizi ziyaret ettiler.

        Gelen her bakan Malatya Büyükşehir Belediye ziyaretlerinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan'dan övgüyle bahsederek bir hakkı teslim ettiler.

       Mesela Çevre şehir ve İklim Değişikliği Bakanı Sn. Murat Kurum Malatya ziyaretinde Tecde Karakavak arasında kalan 300 dönümlük şehir parkı temelini atmış Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a teşekkür ederek ayrıldı.

''Marifet iltifata tabidir metasız eşya zayidir''

         Hakeza 21 Temmuz 2022 tarihinde şehrimizde düzenlenen 25'inci kayısı festivaline katılan ''Son Başbakan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan'ın yol arkadaşı Sn. Binali Yıldım'ın kayısı festivalinde yaptığı konuşmayı hatırlayacak olursak.

       "Bugün burada bir başka güzelliği yaşıyoruz. Malatya tek yürek. Malatyalıların görmek istediği, hepimizin özlediği fotoğraf burada.

         Her farklı görüşten hemşerilerimizin, farklı siyasi partilerin üst düzey yöneticileri, muhalefeti ile iktidarı ile herkesin tek yürek olduğu, bir oldukları, beraber oldukları bu önemli festivalin ülkemiz adına Malatya'mız adına gurur verici bir birliktelik yaşanıyor ifadeleri şehrimiz için önemli bir mesaj niteliğindedir..

        Son olarak bir kaç gün önce devletin iki numaralı ismi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay şehrimizde bir dizi ziyaretler ve programlara katıldı.

        Malatya Büyükşehir Belediye ziyaretinde başkan Sn. Selahattin Gürkan'dan övgüyle bahsederek, hizmet nasıl yapılır Malatya'ya gelip görsünler.

         İstanbul, İzmir, Ankara Büyükşehir Belediye başkanları hizmet nasıl yapılır gelin Malatya'da görün diyerek başkan Selahattin Gürkan'a teşekkür etti.

        Cumhurbaşkanı Fuat Oktay'ın gerek esnaf gezisi sırasında gerekse  Malatya Nikah Sarayındaki vefa buluşması programında vatandaşın Selahattin Gürkan'a tezahhürat göstermesi yapılan hizmetlerin karşılığıdır diyebiliriz..

           Dışarıdan gelen üst bürokrasi Malatya'yı ve yapılan hizmetleri taktir ederek teşekkür ederken, içeride ise yapılan hizmetleri değersizleştirme gayretine girenler her defasında yanılma yenilgisini yaşıyorlar.

        Ömürlerinin yarısını ülkeye hizmet etmekle geçiren en üst düzeydeki yetkililer şehirde yapılan hizmetlerden övgüyle bahsediyor Çünkü yapılanları görüyorlar birileri ısrarla görmek istemese de..

Malatya’da Hizmette Yapılmayan ne Var?

        Daha bir hafta öncesi şehrimiz EXPO 2028'in Malatya'da yapılacak olma mutluluğunu yaşıyor. 2023 yılı  şehrimizde açılış görsel şöleni yaşayacak..

Özel Hareket Şube Müdürlüğü

Ekmek ve Yemek Fabrikası

Orduzu Gençlik Spor Merkezi

Tabiat Parkı ve Gençlik Merkezi

Tecde 100 'uncü yıl şehir parkı ( 300 bin metrekare)

Akçadağ Gençlik Merkezi

Arguvan Spor Kompleksi

Kuzey ve Güney Kuşak Yolları

Yıllarca Atıl Vaziyette Olan YİMPAŞ Yerinin Alışveriş Merkezi olarak Ekonomiye Kazandırılması

Yeni Şire ve Buğday Pazarı

Yeni Sanayi Sitesi

Lisanslı Depo

Millet Kütüphanesi

Yeni Meydan

Kaptaj'a Alternatif 2 Yeni Su Kaynağı

Doğu ve Batı Kollektörleri

         Bir Milyon Üç Yüz Bin Metrekare Tabiat Parkı Yeşil Alan ve bu sayılanların dışında ilçelerde yapılan yol ve asfalt çalışmaları.

          Evet, 2023 yılında şehrimize kazandırılacak milyarlarca maliyeti olan yatırımlar şehrimiz insanının hizmetinde olacak.

ve son olarak..

         22 Ekim 2022 Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyib Erdoğan Malatya'ya gelecek büyük ihtimal belediyeyi ziyaret edecek.

         Elbette bu hizmetler bir brifing halinde Cumhurbaşkanına sunulacak ve Malatya'ya ne yapıldığını görecek ve eminim bir teşekkürde Cumhurbaşkanı edecek..

Yapılan teşekkürler şehrimiz içindir. Makamlar gelip geçicidir önemli olan geride bir eser bırakmaktır.

        Geride bir değil onlarca eser bırakmak için gayret edenlere çelme atmak yerine destek olmak şehrimiz adına kazanılacak en büyük yatırımdır.

        Sahi Malatya’mızda hizmet olarak yapılmayan ne var?

Mustafa İZCİ 

Top