Baskil Sayfasi
Baskil Fıkraları
29 Ekim 2022 BASKİL FIKRALARI 2688

Baskil Fıkraları

Baskilli Fıkralarından Örnekler

  1. Kof Cığara

Baskillinin biri bir parlaiment sigarası almış. Filtresinin yarısının boş olduğunu fark edince bunun bir fabrika hatası olacağını düşünerek, başka bir paket daha almış. Onun da boş olduğunu görünce gayriihtiyari:

“Yav bu gâvur cığaraları da gendileri gibi hep bi kof çihi babam” demiş.

  1. Ama Ne

Baskilli biri askere gider. Askerde Arif Üsteğmen çok sert biridir. Üsteğmen her mola verildiğin de askerlere soru sorarmış. Bir molada askerlere seslenir:

“Beni iyi dinleyin.

Ben bir kere söylerim, on defa sorarım. Bilmeyeni döverim.” Askerler seslerini çıkaramaz. Arif Üsteğmen: “Babamın adı Aslan. Söyleyin bakalım babamın adı neymiş?” Askerler, bir ağızdan: “Aslan” diye bağırır. Arif Üsteğmen: “Anamın adı Hafize. Anamın adı neymiş?” Askerler: “Hafize” diye bağırır.

Aradan zaman geçer. Arif Üsteğmen bir gün sorar: “Babamın adı neydi?” Cevap veren olmaz. Baskilli istemeye istemeye parmağını kaldırır. Arif Üsteğmen: “Korkma oğlum, söyle, söyle” der.

Baskilli başını yavaş yavaş kaşır: “Vallah sizin babanızın adı bi hayvandı... Ama ne?” der.

  1. Tövbe Estağfurullah!

Utangaç tipte bir Baskilli tablacılık yapar. Sokak sokak dolaşırken bir yandan da bağırır.

Domatese bakar ve bağırır: “To...mates var!” Bibere bakar ve bağırır: “İsot var!” Maydanoza bakar ve bağırır. “Mey...dunuz var!” Lahanaya bakar ve bağırır: “Le...ha...ne var!” Salatalığa bakar ve bağırır: “Tövbe esteğfurullah, hi...yer var!” ( Bu şekilde şehrin bütün sokaklarını dolaşır.)

  1. Soda

Baskillinin biri kahveye girmiş. Garson sormuş: “Abi ne içersin?” Baskilli: “Bene bi çay, yanında so da getir.” Bir çay bir de soda gelmiş. Baskilli: “Eee...bu ne?” demiş. Garson soda efendim deyince tepesi atmış Baskillinin “Ee... ben sene dedim so getir dedim so.” (su anlamında)

  1. Uçak

 İki Baskilli ilk defa uçağa binerler. Bir süre sonra pilot uçağın arızalandığını ve düşeceğini; herkesin önlemini almasını anons eder.

Baskilinin biri başlar “ah-vah” etmeye. Diğer Baskilli de ona: “Oğlum ne “ah-vah edisin. Sanki babanın uçağı mı?”

  1. Balkon

Baskillinin biri evine balkon yaptırıyormuş. Ustanın cep telefonunu arar. Cep telefonunda “Aradığınız numaraya şu anda ulaşılamıyor” diye ses gelir.

Baskilli bu sesi ustanın kızı olduğunu sanır ve: “Babana söyle, malzemeleri alsın, ücretini de taksitle vere[1]cem.” Bu arada telefondaki ses: “Aradığınız numaraya ulaşılamıyor, lütfen bir süre bekleyip tekrar arayınız” der. Bunun üzerine Baskilli: “Ee bacım, sen heç beni dinlemisin ki...”

  1. Saat

Baskillinin birine saatin kaç olduğunu sorarlar. Baskilli de saate bakar. Saat dokuza bir vardır. Baskilli “Saat dokuza bir var” sözünü bir türlü söyleyemez ve saate bakarak: “Hema hema, neredeyse” Bu sırada saniyeler ilerler ve Bas[1]killi birden: “Dukuz” der.

  1. Farzet Ki

Baskillinin biri yolda yürüyormuş. Kendisine otomobil çarpmış. Şoför demiş ki: “Kardeşim! Ne işin var yolun ortasında?” Baskilli demiş: “Farzet ki ben yolda bi ağacım. Sen niye dikket etmedin.”

Top